1. Jälleenmyyjät
  2. Lexus Kaivoksela
  3. Yhteystiedot

Yhteystiedot

Katso Lexus Kaivokselan yhteystiedot

Tervetuloa Lexus Kaivokselaan

Uudet autot: 010 851 8200
Huolto ja korjaus: 010 851 8204
asiakaspalvelu@lexuskaivoksela.fi

Lasse Sivunen
Key Account Manager

Puh: 010 851 8517
lasse.sivunen@lexuskaivoksela.fi

Robert Barman
Sales

Puh: 010 851 8206
robert.barman@lexuskaivoksela.fi

Mirko Ahokas
Sales (Used Vehicles)

Puh: 010 851 8331
mirko.ahokas@ttnordic.fi

Jani Parkkonen
Service Responsible

Puh: 010 851 8204
jani.parkkonen@lexuskaivoksela.fi

Jukka Äijö
Service Advisor

Puh: 010 851 8204
jukka.aijo@lexuskaivoksela.fi

Ismo Hannila
Service Advisor

Puh: 010 851 8204
ismo.hannila@lexuskaivoksela.fi

Roni Maininki
General Manager

Puh: 010 851 8107
roni.maininki@ttnordic.fi

Olli Koivuranta
Workshop Manager

Puh: 010 851 8361
olli.koivuranta@ttnordic.fi

Katja Hytti
Sales Support

Puh: 010 851 8520
katja.hytti@ttnordic.fi

Jesse Järvi
Spare Parts and Accessories

Puh: 010 851 8348
jesse.jarvi@ttnordic.fi

Lexus Varaosat
Lexus Varaosat

Puh: 010 851 8340

Lexus Korikorjaamo
Lexus Korikorjaamo

Puh: 010 851 8240

TAX FREE SALES

Lexus Kaivokselassa on myös Lexuksen Tax Free -myynti.

Yleistä Tax Free -autoista:
Kun olet muuttamassa Suomesta ulkomaille vähintään vuodeksi ja tarvitset paikan päällä autoa, Sinun kannattaa ostaa auto Suomesta. Täältä ostettu Lexus-vientiauto on samoilla varusteilla varustettu kuin Suomen maanteillä liikkuvat muut Lexukset. Lexus Kaivokselasta vientihintaan ostettu Lexus on turvallinen tapa hankkia auto mukaan ulkomaille. Lexuksen takuu 3 vuotta/100 000 km on voimassa kaikissa EU-maissa. Takuun voimassaolon varmistat huollattamalla autosi säännöllisesti valtuutetussa Lexus-huoltopisteessä. EU:n ulkopuolella takuu on aina maakohtainen.

In English:

Buying a Tax Free or Diplomatic vehicle is easy if you let Lexus Kaivoksela Tax Free Sales do the work for you.

All Lexus vehicles are manufactured to the same high exacting standards. All models in the Lexus range in Finland are also available to Lexus Tax Free scheme and all vehicles are supplied with a full EU-warranty, covering 3 years 100 000 km´s. Outside the EU the warranty has to be confirmed by each country.

We can also arrange temporary vehicle for your use while you are waiting for your ordered Lexus.

When moving abroad from Finland at least for a year, you can buy the car from us to take with you. We can deliver the car for you or you can collect it from Lexus Kaivoksela. We can also arrange delivery to your chosen delivery address abroad.

Contact Sales: +35810 851 8200
Contact Service: +35810 851 8204